طریقه مصرف پودر جینسینگ

در اداه موضوع قرص جینسینگ برای چاقی باید بگوییم که خوشبختانه اضافه کردنِ جینسینگ به رژیم غذایی آسان است. ریشه جینسینگ را می‌توان به روش‌های مختلف مصرف کرد. می‌توانید آن را خام بخورید یا این گیاه را بخارپز کنید تا نرم شود.
همچنین می‌توانید چای آن را بنوشید. برای انجام این کار، کافی است آب را جوش بیاورید و سپس چند دقیقه صبر کنید آب کمی خنک شود (از حالت جوش خارج شود) و بعد پودر جینسینگ یا ریشه آن را به آب اضافه کنید و اجازه دهید تا دم بکشد.
بسیار مهم است که اگر چای آن را می‌نوشید فقط به آب داغ اضافه شود و دم شود و جوشانده نشود؛ چراکه جوشاندن این گیاه ماده‌ای سمی تولید می‌کند و خطرناک است.
همچنین جینسینگ را می‌توان با دستورالعمل‌های مختلف مانند اضافه کردنِ پودر آن به سوپ نیز مصرف کرد. یا عصاره این گیاه را به شکل پودر، قرص، کپسول و روغن استفاده کرد.
میزان مصرف شما بستگی به شرایط و نیاز شما دارد. به طور کلی، دوزهای روزانه 1-2 گرم ریشه جینسنگ خام یا 200-400 میلی‌گرم از این عصاره پیشنهاد می‌شود. بهتر است با دوزهای پایین شروع کنید و با گذشت زمان آن را افزایش دهید.
به دنبال عصاره جینسنگ استاندارد باشید که حاوی 2 تا 3 درصد کل جینسنوزیدها باشد و قبل از غذا برای افزایش جذب و دریافت مزایای کامل، آن را مصرف کنید.
اگر قرص جینسینگ برای چاقی استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم حتما در طول روز از وعده‌های کربوهیدراتی و پروتئینی زیاد استفاده کنید تا بهتر نتیجه بگیرید.
خلاصه امکان مصرف این گیاه، هم به‌صورت خام ممکن است؛ هم می‌توانید چای آن را بنوشید یا به غذاهای مختلف اضافه‌اش کنید. همچنین می‌توان آن را به صورت پودر، کپسول یا روغن مصرف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *