خواص جینسینگ

در اینجا در کنار توضیح قرص جینسینگ برای چاقی و لاغری به فواید و خواص این گیاه می‌پردازیم. جنسینگ با ظاهر عجیبش دارای فواید بسیاری است. در این قسمت به خواص این گیاه معجزه‌گر می‌پردازیم.

۱. ضدالتهاب قوی

این گیاه دارای مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدانِ طبیعی بوده و خاصیت ضدالتهابی دارد. تحقیقاتی روی این ریشه فوق‌العاده صورت گرفت و نتیجه نشان داد که عصاره آن دارای ترکیباتی است که نه‌تنها جلوی بروز التهاب را می‌گیرد، بلکه ظرفیت آنتی‌اکسیدان سلولی را نیز بالا می‌برد. در نتیجه مصرف آن برای اگزما فوق‌العاده است و التهاب ناشی از این بیماری را به سرعت درمان می‌کند.

2. بهبود عملکرد ذهنی

جنسینگ باعث بهبود عملکردهای ذهنی مانند حافظه و رفتار خواهد شد. ترکیبات موجود در ریشه این گیاه، مثل Ginsenoside (جینسینوساید) و ویتامین K می‌تواند شما را در برابر آسیب‌های مغزیِ ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت کند.
برطبق مطالعه‌ای که در همین مورد بر روی ۳۰ نفر صورت گرفت، شرکت‌کنندگان بعد از ۴ هفته مصرف ۲۰۰ میلی‌گرم جینسینگ آسیایی، عملکرد ذهنی‌شان تا حد قابل توجهی بهتر شد.
حتی نتیجه بعضی از مطالعات، نشان داد که محاسبات ریاضیِ خیلی از افراد بعد از مصرف این گیاه بهتر شد و خونسردیِ بیشتری در حین انجام فعالیت‌های ذهنی دارند.

3. بهبود نعوظ مردان

یکی از فواید دیگر این گیاه که بسیاری از مردان به دنبال آن هستند درمان مشکل نعوظ و زودانزالی است. ترکیبات موجود در این گیاه از استرس اکسیداتیو (حمله‌های بیولوژیک به ارگانیسم بدن) در رگ‌های خونی جلوگیری کرده و باعث می‌شود تا در حین رابطه جنسی عملکرد بهتری داشته باشند. از طرفی باعث افزایش تولید اسیدنیتریک در عضلات می‌شود و جریانِ خون در اندام جنسیِ مردان را افزایش خواهد داد.

4. تقویت سیستم ایمنی بدن

بدون‌ِشک گیاه داروییِ جینسینگ، سیستم ایمنی بدن شما را قوی‌تر از قبل خواهد کرد. مطالعاتی در این زمینه بر روی افراد و بیماران سرطانی بعد از عمل صورت گرفت که در آن ۳۹ نفر از افرادی‌که در دوره ریکاوری بعد از عمل جراحی (سرطان معده) طی مدت دو سال با ۴۰۰,۵ میلی‌گرم جینسینگ تحت درمان قرار گرفته بودند؛ این افراد بعد از دو سال، بازگشت علائم‌شان کاهش یافت و سیستم ایمنی‌شان تا حد زیادی تقویت شد.

5. مقابله با سرطان

قرص جینسینگ برای چاقی و لاغری موثر است اما الان می‌خواهیم درباره فاید دیگر این گیاه صحبت کنیم. جینسینگ می‌تواند در مقابله و جلوگیری از بروز بسیاری از سرطان‌ها به کمک‌تان بیاید. خاصیت ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانیِ آن بهترین سپر دفاعی در برابر انواع سرطان خواهد بود.
چرخه سلولی به نحوی است که سلول‌ها رشد نموده و شروع به تقسیم‌شدن می‌کنند. شما با مصرف منظم این گیاه می‌توانید از تقسیم و رشد غیرطبیعیِ سلول‌ها جلوگیری کنید و در نتیجه از سرطان در امان باشید.

6. افزایش انرژی و مبارزه با خستگی

با مصرف جینسینگ دیگر کمتر حس خستگی به‌سراغ‌تان می‌آید و در طول روز انرژی بیشتری خواهید داشت. ریشه این گیاه دارای ترکیباتی مثل پلی‌ساکاریدها و الیگوپپتیدها است. این ترکیبات، استرس اکسیداتیو بدن را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا دیرتر خسته شوید و در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید.
در تحقیقی که بر روی ۳۶۴ نفر از افراد نجات‌یافته از سرطان صورت گرفت، آن‌ها بعد از ۸ هفته مصرف ۲۰۰۰ میلی‌گرم از این ریشه دیگر احساس خستگی و بی‌حالیِ کمتری نسبت به گذشته داشتند.

7. لاغری و کاهش وزن

اگر قصدتان از خرید جینسینگ لاغرشدن است، باید دقت کنید که حتماً جنسینگ آسیایی یا کره‌ای خریداری کنید؛ زیرا این نوع روی سوخت‌وساز کربوهیدرات تأثیر مستقیم می‌گذارد و علاوه‌بر آن اشتهای‌تان را کمتر خواهد کرد.
اگر مشکل یا بیماریِ خاصی ندارید، می‌توانید ۵ یا ۶ تکه ریشه این گیاه را داخل آب داغ بریزید و با آن چای تهیه کنید. پودر آن را هم می‌توانید به سالادها و غذاهای‌تان اضافه کنید.

8. افزایش و بهبود اسپرم

یکی دیگر از فواید این گیاه فوق‌العاده به جز موضوع قرص جینسینگ برای چاقی افزایش میزان اسپرم و بالا رفتنِ کیفیت آن است. مطالعات بسیار زیادی روی تأثیر این گیاه بر باروری مردان صورت گرفت که همگی تأثیرگذاریِ این ریشه جادویی روی اسپرم مردان را تأیید می‌کند.
در طی این مطالعات، مردان پس از ۱۲ هفته مصرف منظم و روزانه ۱٫۵ گرم از جینسینگ آسیایی یا آمریکایی، شاهد افزایش و بهبود کیفیت اسپرم و احتمال باروری‌شان بودند.

9. کاهش خستگی و بهبود عملکرد ورزشی

یکی دیگر از فواید جینسینگ که بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای و بدنسازان از آن بهره می‌برند، به جز بحث قرص جینسینگ برای چاقی خاصیت ضدخستگی و ریکاوری سریع‌تر با مصرف این ریشه در قبل و بعد از فعالیت ورزشی است.
دقت کنید که اگر به دنبال انرژیِ بیشتر در حین ورزش هستید، باید از جینسینگ آمریکایی قبل از ورزش استفاده کنید. اگر هم دنبال ریکاوری و بدن‌درد کمتر بعد از ورزش هستید، بهتر است به سراغ جینسینگ آسیایی بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *